Profiilplekk-katused

Sirgjoonelised ja minimalistliku kujuga trapets- ja laineprofiilid sobivad nii elamute, kui ka tööstus- ja ärihoonete katuste katmiseks. Valida saab erineva kõrguse ja lainekujuga profiilide vahel, sõltumata materjali 

Teraskivi

Teraskivi ühendab endas kõik teraskatuste tugevad küljed - kergus, külmakindlus, väga hea vormitavus ning tiheda katusekatte moodustamise võimalus. Tuhandeid hooneid kaunistavat "Teraskivi" iseloomustab profiili madal lainekõrgus ja traditsioonilisele katusekattele omane kuju. Teraskivi sobib ideaalselt nii uutele - kui ka renoveeritavatele viilkatustega eramutele, aga ka ühiskondlike hoonete katusekatteks.

Kaskaat

Kaskaadi ainuomane välimus ühendab endas traditsioonilise katusekatte vormi ja profileeritud teraslehe parimad omadused - vormitavuse ja vastupidavuse. Originaalne astmeline kuju eristab "Kaskaadi" äratuntavalt teistest katuseprofiilidest ning annab talle kordumatu ja eristuva ilme.

Profiilplekk-katuse eelised:

•Kerge

Teraskatus on kivikatusest 10 korda kergem, mistõttu aluskonstruktsioon ei pea olema nii massiivne ja kallis. Seetõttu on teraskatus soovitatav renoveeritavatel hoonetel, kus ei soovita uuendada aluskonstruktsioone. Teraskatust saab paigaldada erinevalt kivikatusest väga lameda kalde korral!

•Kiire 

Profileeritud paanid on täpses pikkusmõõdus tahvlid, mille korral paigaldatakse kuni 10 m2 korraga. Seetõttu on võimalik paigaldada suur pind lühikese ajaga! Paigaldamise kiirus sõltub siiski ka katuse keerukusest!

•Ilmastikukindel 

Teraskatus talub hästi välistemperatuuri suuri kõikumisi. Ta ei ole poorne materjal, mis sammalduks või puruneks pooridesse koguneva vee ja jää mõjul.

• Soodne 

Teraskatus on tänu kiirele paigaldusele ja kergemale katuse konstruktsioonile sobivam kui paljud teised katusekatted.

Väidetavad teraskatuse puudused:

• Teraskatus koliseb

Seda loevad paljud potentsiaalsed kliendid teraskatuse miinuseks. Kogemusest johtuvalt võib väita, et sademetest tekkiv krõbin on häiriv hoonetel, kus puudub katusealune soojustus, aluskate, vahelagi st. altpoolt on nähtav terasplekk. Võib öelda, et sellisel juhul kolisevad kõik katusekattematerjalid. Eluhoonete korral on sademetest tingitud müratase normist tunduvalt allpool.

• Teraskatus kardab torme 

Normidekohaselt kinnitatud profiilplekk (st. räästast, harjast ja viiludest 1 m kaugusel olevas osas on tihendatud kruvisamm) ei karda ühtegi tormi ega maru. Väga oluline on kasutada professionaalset paigaldajat katusetöödel!

• Teraskatus nõuab siledat alusroovi

See ”puudus” vastab tõele, rihtimata roovituse korral võib tulemus olla lainetav katus. Kasuta asjatundlikku paigaldusteenust!

• Teraskatus roostetab 

Kui teraskatus roostetab, siis on põhjuseks eelkõige paigaldaja ebaprofessionaalsus ja laiskus plekipaanide lõikamisel. On juhtumeid kus ajakulu kokkuhoiuks asjatundmatu töömees on lõiganud paane ketaslõikuriga, nii hakkab lõikeservast kaitsva tsingikihita ja õhu kätte jäänud teras roostetama. Samuti võib terasplekk roostetada mis tahes tõsise pinnakihi kahjustuste parandamata jätmise korral. Tõsiseks loetakse kahjustust, mis läbib värvi- ja tsingikihi. Sellised kahjustused tuleb koheselt parandusvärviga likvideerida.

Küttelahenduse ja pleki korrosiooni vahel on olemas kindel seos. Õli, kivisöe, ning paljude teiste happeid tekitavate küttelahendustega on korstna ümbruse ja katteplekk 5 a. möödudes rooste laikudega. Peale seda on happelisel keskkonnal metallist jagu saada juba kerge. Seepärast soovitaks korstna ümbrusi regulaarselt värvimisega hooldada, ning korstnamütsid võiks valmistada roostevabast terasest. Hind on küll kallim, kuid eluiga võrreldes tsingitud terasega kordades pikem. Kindlasti tasub kinni pidada tuleohutus nõuetest korstnate ehitusel.